Aktualnie Trwające Realizacje

"Wieczór z Musicalem"

Projekt „Wieczór z Musicalem” to inicjatywa edukacyjno-kulturalna, której celem jest stworzenie jednego, spójnego widowiska – autorskiego musicalu zatytułowanego „Możesz więcej” oraz organizacja serii pokazów filmowych Letniego Kina Musicalowego. Projekt zakłada organizację bezpłatnych warsztatów tanecznych, wokalno-muzycznych oraz aktorskich, które pozwolą uczestnikom rozwijać swoje umiejętności artystyczne i przygotować się do udziału w spektaklu.

Dodatkowym elementem projektu są pokazy filmowe Letniego Kina Musicalowego, podczas których będą wyświetlane popularne filmy muzyczne, takie jak „Mamma Mia!” i „Sing”. Przed każdą projekcją odbędzie się krótka prelekcja, która wprowadzi widzów w świat musicalu, jego historię oraz środki wyrazu.

 Finałem projektu będzie uroczysta gala, na której zaprezentowany zostanie stworzony na warsztatach musical „Możesz więcej”. Podczas gali wystąpią profesjonalni artyści, co zapewni wyjątkowe wrażenia artystyczne dla widzów.

 Projekt ma charakter otwarty i dostępny dla szerokiego grona odbiorców w różnym wieku z obszaru całego województwa małopolskiego. Skierowany jest zarówno do osób chcących rozwijać swoje umiejętności artystyczne, jak i do miłośników muzyki i teatru, którzy chcieliby uczestniczyć w letnich pokazach filmowych Letniego Kina Musicalowego.

Zapisy na warsztaty artystyczne do musicalu "Możesz więcej" realizowanego w ramach projektu 
"Wieczór z musicalem"

 
 
 
 
 
Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki i tańca, interesujących się sztuka musicalowa do zapisów na cykl warsztatów artystycznych realizowanych w ramach projektu „Wieczór z musicalem” . 
Czeka na was 140 h niesamowitych warsztatów wokalno - muzycznych, taneczno- aktorskich oraz choreograficznych, prowadzonych przez wybitnych twórców. 
Wszystko po to - by 7-go października 2023r. Na uroczystej finałowej  gali, w hali widowiskowo - sportowej w Łapczycy  wystąpić na wielkiej scenie, u boku profesjonalnych  artystów w autorskim musicalu „ Możesz więcej”. 

SHOWMANShowman to projekt zakładający prezentację spektaklu taneczny zainspirowany filmowym musicalem „The Greatest Showman” w reż. Michaela Gracey. 

Widowisko stworzone na styku teatru tańca, sztuki współczesnej, działań multimedialnych i nowoczesnych rozwiązań sceno- technicznych, ukazuje historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, stającego się sensacją na skalę światową. 

Realizacja spektaklu odbędzie się w październiku 2023r. w Myślenicach, w sali widowiskowej w ośrodku MOKiS, gdzie profesjonalnie przygotowana scena i scenografia oraz niezwykli artyści przeniosą widza w mury nowoczesnego Teatru Tańca. 
Wydarzenie zostanie zrealizowane przy współdziałaniu z władzami Gminy Myślenice.

Casting do spektaklu "Showman"


TANCERZU/ TANCERKO!

Dołącz do naszego ekscytującego projektu teatralnego – spektaklu „Showman”! Poszukujemy utalentowanych artystów, tancerzy i performerów, którzy pragną wziąć udział w tym niezwykłym przedstawieniu, które połączy w sobie teatr tańca, sztukę współczesną, multimedialne działania oraz nowoczesne rozwiązania sceno-techniczne.

Zapraszamy na Spektakl taneczny pt. „Showman” 

Czy jesteście gotowi na niezapomniane doświadczenie artystyczne? Przygotujcie się na fascynującą podróż przez świat tańca, sztuki współczesnej i niezwykłych widowisk. Mamy zaszczyt zaprosić Was na spektakl „Showman” w reżyserii Andrzeja Starowicza!

„Showman” to spektakl taneczny, który zainspirowany jest filmowym musicalem „The Greatest Showman” w reżyserii Michaela Graceya. 

 Data: 2 października 2023 roku Godzina: 10:00 

Wstęp bezpłatny

Miejsce: Sala widowiskowa Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu

To wyjątkowe wydarzenie jest realizowane przy wsparciu Gminy Myślenice. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! „Showman” to spektakl, który zapadnie Wam w pamięć na długo. Przyjdźcie i dołączcie do nas w tym niezwykłym artystycznym święcie!

Czekamy na Was z niecierpliwością! 

WIECZÓR Z MUSICALEM PREMIERA
"MOŻESZ WIECEJ"

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową artystczną ucztę – wielki finał projektu „Wieczór z Musicalem”!  

Głównym punktem wieczoru będzie premiera autorskiego musicalu pt. „Możesz Więcej”w reż. Andrzeja Starowicza, w którym obok profesjonalnych artystów wystąpią utalentowani uczestnicy naszych warsztatów artystycznych.

Data i miejsce wydarzenia:

  • Data: 7 października
  • Godzina: 17:00
  • Miejsce: Hala Widowiskowo -Sportowa w Łapczycy

Wystąpią dla was:

  • Orkiestra Baczków pod barutą maestro Wojciecha Zwierniaka
  • Łukasz Buksa OFM
  • Justyna Janik 
  • Marcin Jajkiewicz
  • Tancerze JDC Agency
  • …i wielu innych!

Wstęp na to niepowtarzalne wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wójta Gminy Bochnia. 

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy umożliwili nam zrealizowanie tego projektu.


Do zobaczenia 7 października na „Wieczorze z Musicalem”!

DZIEDZICTOW JANA PAWŁA II

 

 

Projekt „Dziedzictwo Jana Pawła II” to inicjatywa, której celem jest upamiętnienie i propagowanie dziedzictwa św. Jana Pawła II poprzez organizację profesjonalnego, wydarzenia kulturalno-artystycznego w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu skierowanego do dzieci i młodzieży.

Przed młodymi ludźmi zostanie zaprezentowany musical pt. „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych”, stworzony w 2020 roku na zlecenie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych” to nasycona emocjami, wzruszająca opowieść o życiu św. Jana Pawła II, jego misji i wpływie na świat. Musical ten ma na celu nie tylko przybliżenie postaci papieża Polaka, ale także kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych wśród młodych widzów.

 W spektaklu wystąpią profesjonalni tancerze i artyści  tacy jak Mateusz Ziółko, Michał Gasz, Monika Wojciechowska, Łukasz Buksa OFM oraz orkiestra pod batutą Wojciecha Zwierniaka.

Realizacja wydarzenia planowana jest na październik 2023 roku.

Papież wolności - Myślenickie obchody 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Projekt „Papież Wolności – Myślenickie Obchody 45. Rocznicy Wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową” to wyjątkowe wydarzenie kulturalno-artystyczne, które ma na celu uczczenie i upamiętnienie chwili, która zmieniła historię Polski i Kościoła katolickiego. Świętej pamięci Karol Wojtyła, Polak i patriota, został wybrany na Papieża 16 października 1978 roku i przyjął imię Jan Paweł II.Wydarzenie odbędzie się  październiku 2023 roku o godzinie 11:00  w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Głównym punktem programu jest spektakl muzyczny pt. „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych,” którego reżyserem jest Andrzej Starowicz. Musical ten powstał w 2020 roku na zlecenie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. To wyjątkowe widowisko opowiada historię Karola Wojtyły w sposób nowatorski, wykorzystując taniec i muzykę. Przedstawia Jan Pawła II jako zwykłego człowieka, który miał swoje życiowe trudności, dylematy, i emocje, ale zawsze starał się być blisko drugiego człowieka. Spektakl ten ma na celu upamiętnienie i szerzenie dziedzictwa Papieża.

Projekt zakłada organizację spotkania z Ojcem dr. Łukaszem Buksą, franciszkaninem, który podczas prelekcji przybliży widzom postać św. Jana Pawła II i odniesie się do historycznych wydarzeń związanych z obecnością Karola Wojtyły na Ziemi Myślenickiej.

Po zakończeniu musicalu zaplanowane jest spotkanie z artystami, które pozwoli widzom poznać kulisy produkcji i lepiej zrozumieć przekaz spektaklu.

Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców – w różnym wieku – szczególnie do mieszkańców Ziemi Myślenickiej. 

Projekt zrealizowany przy wsparciu Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Gminy Myślenice, Muzeum Niepodległości w Myślenicach oraz Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu (MOKiS).

Dofinansowanie: 50 100 zł

Całkowita wartość projektu: 66 4000 zł

Dziedzictwo Jana Pawła II

 

 

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które poświęcone jest dziedzictwu i pamięci św. Jana Pawła II!

🌟 Wydarzenie: „Dziedzictwo Jana Pawła II”

📅 Data: 12. 10.2023R.

🕒 Godzina: 11:00 📍 Lokalizacja: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

To wyjątkowa okazja, aby razem uczcić pamięć tego wyjątkowego człowieka, który pozostawił niezatarte ślady w historii Polski i świata.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu. 

Dołączcie do nas, aby uczcić pamięć i dziedzictwo św. Jana Pawła II. Bądźmy razem w tej wyjątkowej chwili!

PAPIEŻ WOLNOŚCI
Myślenickie Obchody 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

 „PAPIEŻ WOLNOŚCI – MYŚLENICKIE OBCHODY 45. ROCZNICY WYBORU ŚW. JANA PAWŁA II NA STOLICĘ PIOTROWĄ” 🌟

📅 Data: 12 Październik 2023
🕚 Godzina: 18:00
📍 Miejsce: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Dołączcie do nas w tym wyjątkowym dniu, aby uczcić pamięć i dziedzictwo św. Jana Pawła II, Polaka, patriota i wyjątkowego papieża, który zmienił historię Polski i Kościoła katolickiego. 

Głównym punktem programu jest niezwykły spektakl muzyczny pt. „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych,” w reżyserii Andrzeja Starowicza. Ten spektakularny musical, który zyskał uznanie publiczności, opowiada historię Karola Wojtyły w sposób nowatorski, wykorzystując taniec i muzykę. Przedstawia Jan Pawła II jako zwykłego człowieka, który miał swoje życiowe wyzwania, dylematy i emocje, ale zawsze starał się być blisko drugiego człowieka. 

W programie tego wyjątkowego wydarzenia znajdzie się także spotkanie z Ojcem dr. Łukaszem Buksą, franciszkaninem, który podczas prelekcji przybliży nam postać św. Jana Pawła II i wprowadzi nas w historyczne wydarzenia związane z obecnością Karola Wojtyły na Ziemi Myślenickiej.

Po zakończeniu spektaklu będziecie mieli okazję spotkać się z artystami, dowiedzieć się więcej o kulissach produkcji i lepiej zrozumieć przekaz tego wyjątkowego spektaklu.

To wydarzenie jest otwarte dla szerokiego grona odbiorców, bez względu na wiek, i szczególnie zachęcamy mieszkańców Ziemi Myślenickiej do wzięcia udziału.

Projekt jest możliwy dzięki wsparciu finansowym Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”oraz wsparciu finansowym województwa Małopolskiego, a także przy współpracy z Gminą Myślenice, Muzeum Niepodległości w Myślenicach oraz Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu (MOKiS).

Dołączcie do nas, aby uczcić pamięć i dziedzictwo św. Jana Pawła II, który na zawsze pozostanie w naszych sercach. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! 🌟 

Realizujemy projekty przy współpracy oraz wsparciu finansowym: